fbpx

Göz Şekline Göre Eyeliner Nasıl Çekilir?

Göz şekline göre eyeliner çekmek

Eyeliner’dan en iyi verimi alabilmek için göz şekillerini tanımalı, ona göre eyeliner çekmeliyiz. Eğer eyeliner’dan istediğiniz etkiyi alamıyorsanız büyük ihtimal göz şeklinize uygun çekmiyorsunuzdur. Pek çok kişi yakınlarımızdan, farklı videolardan gördüğümüz şekilde çekiyoruz. Fakat kendi göz şeklimizi tanıyarak çektiğimizde daha güzel bir görünüm elde edebiliriz. Göz şekline göre eyeliner modelleri ve eyeliner çekimi nasıl olur? en basit şekilde anlatacağım.

Küçük gözleri daha iri gösterebilir, göz kapaklarınız düşükse daha kalkık göstermek mümkün. göz şekline göre eyeliner nasıl sürülür sizlere anlatacağım hazır mısınız?

Badem gözlüler için eyeliner nasıl çekilir?

Badem gözlüler için eyeliner çekmek

Yapılabilecek tüm eyeliner stilleri sizin gözünüze yakışacaktır. Badem gözlüler eyeliner konusunda en şanslı insanlardır. Benim badem gözlüler için en favori stilim kedi bakışıdır. Likit bir eyeliner kullandığımızı düşünelim. Gözleriniz açık bir şekilde aynaya bakın ve gözün dış köşesinden başlayarak kaşınızın bitişine doğru ince bir çizgi çekin. Çizgiyi bitirdiğiniz yerden içe doğru doldurmaya başlayın, eğer çizgiyi gözünüzün ortasına getirip bırakırsanız bu gözünüzde daha çekik bir etki yaratacaktır. Çizgiyi ortadan iç kısma doğru ince bir şekilde getirirseniz bu daha çok tilki gözüne benzeyecektir, gözünüz daha uzun ve yine çekik duracaktır.

Çukur göz şekli için eyeliner nasıl çekilir?

Çukur gözler için eyeliner

Çukur göz tipi için eyeliner çekerken gözlerin dış köşesine yoğunlaşmalısınız. Çukur göz tipi için en ideal eyeliner stili budur. Göz kıvrımınızın en üst noktası başlangıç noktanız. Buradan başlayarak kirpiklerinin bittiği yerde bırak. Eğer bu uygulamada çizgiyi fazla uzatırsanız, gözleriniz aşağı çekilecektir. Bu sizin en son isteyeceğiniz şeydir. Bizim amacımız gözleri normalinden daha iri ve kalkık göstermektir.

Düşük göz kapaklarına nasıl eyeliner çekilir?

Düşük göz kapakları için eyeliner

Düşük göz kapakları için eyeliner çekme tekniğimize gelelim. Normalden daha kalkık bir görünüm elde etmemiz gerekiyor. Bunun için eyeliner kuyruğunu abartıya kaçmadan olabildiğince uzatmalıyız. Gözlerin belirginliğini en üst seviyeye çıkartmış olacaksın. Eğer göz kapağın düşükse, kalın eyeliner kullanmamalısın. Bu göz kapaklarını daha küçük gösterebilir. Gözün iç kısmından ince bir şekilde başlayıp, hafifçe kalınlaştırarak ilerlemelisin.

 

Kocaeli Gelin Makyajı için anasayfamıza geçerek detayları inceleyebilirsiniz.

 

 

Büyük gözler için eyeliner nasıl çekilir?

büyük gözler için eyeliner

Yuvarlak ve iri gözlere sahipsen doğru eyeliner stili ile gözlerinin şeklini ortaya çıkarabilirsin. Aynı kalınlık seviyesinde, kirpiğinin üst çizgisine eyeliner çek. Hem iç kısımda hem dış kısımda kalınlık aynı olsun. Göz kalemini ise alt kirpik çizgisinin iç tarafına çek. Eğer dikkat çekmeyi seviyorsan renkli göz makyajı, büyük gözlü kadınlara çok yakışıyor. Çok daha belirgin bir görünüm için renkli göz makyajı size yakışacaktır.

Gözleriniz aşağı doğru kıvrılıyorsa nasıl eyeliner çekmelisiniz?

Aşağı kıvrılan gözler için eyeliner

Gözlerin aşağı doğru kıvrılıyorsa üzülme, doğru eyeliner tekniği ile daha kalkık bir görünüm elde edeceğiz. Eyeliner çekerken yapman gereken şey kuyruğu uzun çekerek dramatik bir şekilde bitirmek. Göz çevrene (hem üstten hemde alttan çekeceksin) eyeliner çektikten sonra bitiş kısmında, dışa ve yukarıya doğru bir bitiş yapmalısın. Alttan ve üstten gelen eyeliner çizgisini dışarıda buluşturarak dışa doğru efekt vererek kuyruğu belirginleştirmelisin. Daha ince bir eyeliner tercih etmek, gözlerini daha kalkık göstermek için faydalı olur.

Porselen makyaj nasıl yapılır? isimli makalemizide inceleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş ->

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Email
Phone
WhatsApp
Messenger
Messenger
Whatsapp

Add the number to the Contacts on your phone and send us a message via app.

Call us:

+90 541 852 34 72

Phone
Email